Kuidas oma Spordiennustuse Rahakassat õigesti hallata

0
905
rahakassa haldamine spordiennustuses

Online spordiennustus portaalid ei tegele panuste vahendamisega lõbu pärast, vaid teevad seda ikka eesmärgiga raha teenida. Kuidas nad sellest kasu lõikavad? No ikka niiviisi, et just nemad on ju koefitsentide tegijateks ning just viimastega ehitavad nad üles enda kasumimarginaali.

Ennustusportaalide eelisele ära tegemine on ülimalt raske, kuid võimalik. Enamik edukatest ennustajatest on tavaliselt ülimalt informeeritud ning teadlikult spordist ning liigast, millele panuseid teevad. Just selleläbi omavad nad “bookide” üle eelist, sest traderid, kes koefitsente teevad, tihtipeale igat näiteks Eesti Premium Liiga mängu ei vaata ning ei tahagi seda teha. Selleks, et olla spordiennustuses edukas, tuleb teha kõvasti tööd, kulutada palju aega ning omada õiget rahakassa haldamise süsteemi. Just viimasest käesolevas artiklis juttu teemegi.

Rahakassa haldamine on tingimata üheks – kui mitte kõige tähtsamaks – spordiennustaja omaduseks. Kindlasti ei piisa ainult sellest, et edukaks spordipanustajaks saada, kuid see laob tuleviku edule korraliku vundamendi.

Mis on rahakassa haldamine?

  1. Esimese asjana tuleks eraldada oma igapäevasest rahakotist mingisugune summa, mida oled valmis kaotama ning eraldama selle ainult spordipanustamiseks. Tark oleks selleks avada eraldi online rahakott nagu näiteks skrill.
  2. Järgnevalt tuleb paika panna reeglid kui palju ning millisele sündmusele panustada. Ehk kui suur on sinu 1 panustamisühik ning mitu ühikut, millise koefitsendiga ühele panusele panna võib.
  3. Kolmandaks tuleb eespool mainitud reegleid järgida ning mitte panustada rohkem kui sinu enda poolt määratud ettekirjutustes kirjas.

Miks on rahakassa haldamine nii tähtis?

  1. See kindlustab selle, et me ei hakka kaotatud raha taga ajama
  2. See hoiab meid liiga palju panustamast kui oleme võidusoonel
  3. Tänu sellele kannatame ära palju kaotusi ning saame ikka muretult panuseid edasi teha
  4. Tänu sellele teeme paremaid ning ratsionaalsemaid panustamisotsuseid

Halva rahakassa haldamise ohud

Mis võib juhtuda kui sinu rahakassa haldamine pehmelt öeldes imeb? Vot siis juhtub selline stsenaarium, et sa võid olla maailma parimaks spordipanustajaks, sa võid omada parimat analüüsivõimet ning siseinfot ning sa võid olla tõeliseks bookide hirmuks, kuid ühel korral muutud sa liiga enesekindlaks, teed liialt suure panuse ning kaotad kõik.

Kes sa seejärel oled?

Sa oled pankrotis maailma parim panustaja ehk sa oled Lancelot ilma mõõga ning turviseta. Sul pole raha, järelikult sa ei saa seda ka juurde teenida. Just sellepärast on rahakassa haldamine nii oluline ning selle olulisust pole võimalik üleliia rõhutada.

Rahakassa haldamise strateegia

On mitmeid erinevaid ning selle juures ka igati häid “bankroll management” strateegiad. Mina toon siin välja näiteks ühe, mida isegi pidevalt kasutan ning millega ma veel “bustoks” läinud pole. Kutsume seda 1% strateegiaks. Mida see siis tähendab?

See tähendab seda, et sa ei riski ühegi panuse peale mitte kunagi rohkem kui 1% oma rahakassast. Näiteks kui oled panustamiseks eraldanud 1000€, siis sinu panuse suuruseks peaks olema 10€. Oletame, et kaotad mõned panused ning sinu järele jäänud rahakassa on 950€ suurune. Lihtne matemaatika näitab, et siis peaks sinu panus olema 9,5€ suurune.

Sama kehtib võitude puhul. Oletame, et oled kasvatanud oma rahakassa 1200€ peale, mis peaks sinu panuse suurus olema siis?

Jah, õige vastus, see peaks olema 12€. Kui sa seda ise välja ei mõelnud, siis palun hoia spordiennustusest suure kaarega eemale :).

Kokkuvõte

Selle artikli peamine eesmärk oli anda sulle aimu kui tähtis üks rahakassa haldamine spordiennustuses tegelikult on ning see, et sul oleks varrukast võtta üks lihtne strateegia, mida kohe kasutama hakata.

Kui suudad oma plaanist ning reeglitest kinni pidada, siis võin sulle garanteerida, et sinu spordiennustus teekond on mitmeid kordi lõbusam ning pingevabam. Edukaid panuseid!