Spordibaarid, nende ajalugu ning Eesti vasted

0
922
spordibaar

Kui Eestis on spordibaarid või sarnased pubid figureerinud võib-olla maksimaalselt 10 aastat, siis maailmas on selliseid loodud ning edukalt juhitud juba pea 100 aastat. Käesolevas artiklis võtame luubi alla spordibaarid, nende ajaloo ning kirjutise lõpu poole viskame kiirelt pilgu peale ka Eesti spordibaaridele ning nende pakutavale. Head lugemist!

Spordibaaride ajalugu

Maailma esimese spordibaari juured leiab muidugi ei kusagilt mujalt kui Ameerikast. Tegemist on väikese pereettevõttena rajatud kõrtsiga, mis asutati aastal 1930. Tema originaalne asukoht oli tuntud NFL meeskonna Cardinals and Browns staadioni vahetus läheduses St. Lousisis. Tena nimeks oli “Field of Dreams” ehk tõlkes unistuste põld.

Baar asustatigi algselt just sellepärast, et tema asukoht oli spordibaarile perfektne. Tänu ameerika jalgpalli staadioni lähedusele liikus ümrbuskonnas pidevalt ringi spordifännide sihtgrupp ning tõesti – paremat kohta spordibaarile pole olemas. Tulenevalt sellest, et televiisoreid tollal veel ei olnud, siis kasutati mängude ülekanneteks raadioid. Menüü ei erinenud palju tänapäevast. Köögist sai tellida nii grilltooteid, burgereid, hot doge kui suuri ja liharikkaid praade. Ilmselgelt ei puudunud laualt ka külmad õlled (välja arvatud kuiva seaduse perioodil) ning kanatiivad.

Spordibaaride tõeline buum Ameerikas saigi alguse alles siis kui leiutati krõbedad kanatiivad, mis leidis aset umbes 1960. aastatel. Tulenevalt sellest, et esimesed spordibaarid asetsesid kõrtsis, siis juurdus nende kultuuriga läbi ja lõhki ja õlle pruukimine. Tänapäeval on Ameerika spordibaarid tehtud võimalikult peresõbralikuks, et spordi ning õllefännidest pereisad saaksid ka oma pere kaasa võtta, kes samal ajal muid hüvesid tarbida saavad.

Tänapäeva spordibaarid on kasvanud suurteks megakeskusteks. Suuri laiekraan televiisoreid on terved baarid täis ning tihtipeale ei puudu isegi kinosuuruses ekraanid. Lisaks sellele on keskustesse topitud ka kõiksugu muid võimalikke meelelahutusobjekte nagu näiteks bowling, piljard ja palju muud.

Eesti spordibaarid

Maailma mõttes on Eestis ainult üks tõeline spordibaar. Selleks on Kristiine keskuses asuv O`Learys. See on loodud just selliseks meelelahutus keskuseks, et seal leiaks tegevust kogu pere. Mitte ainult pereisa. Lisaks söögile, rohkele õllele ning spordiülekannetele pakuvad nad nii Bowlingut, kino, Hologate`i kui Eestis täielikult unikaalselt Shuffleboard mängu. Kui sa arvad, et nende tegevustega valikud piirduvad, siis eksid. Neil on lihtsalt nii palju võimalusi, et siin ei jõua kõike välja loetledagi.

OlyBet spordibaarid

Lisaks O`Learysele on üle Eesti ka mitmed olybet spordibaare. Neid peaks olema kuskil 20 ringis ning nad on pigem väiksemad kohad mõne televiisori ning istumisnurgaga. Suurim neist asub Olümpia hotellis.

olybet spordibaar

Ka nendes baarides võib nautida õlut, spordiülekandeid ja suupisteid, kuid maailma mõttes ei saa neid spordibaarideks nimetada. Küll on nad heaks kohaks spordiennustajale, sest nendes asuvad masinad, kus saad vajadusel mugavalt oma panuseid teha.